منطقه باکرکوی استانبول کجاست؟ معرفی یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین مناطق استانبول

باکرکوی یکی از قدیمی‌ترین محله‌های استانبول است که در سمت اروپایی استانبول قرار دارد و بین بزرگراه E-5 و ساحل دریای مرمره واقع شده است. منطقه باکرکوی استانبول که یک منطقه مسکونی و توسعه یافته است، بیشتر میزبان جمعیت طبقه متوسط به بالا است. در این مقاله سعی داریم تا منطقه باکرکوی استانبول را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

منطقه باکرکوی استانبول کجاست؟

باکرکوی که در سمت اروپایی استانبول قرار دارد،در امتداد خط ساحلی در دریای مرمره قرار گرفته است که بدون شک به اعتدال آب و هوا و زیبایی طبیعت آن کمک می‌کند و آن را به مقصدی برای کسانی که مایل به صرف شادترین زمان ها در استخرها و امکانات منحصر به فرد خود هستند، تبدیل می‌کند.

 تاریخ باکرکوی به زمان بیزانس بر می‌گردد. باکرکوی به نام هبدومون نام گذاری شد و ساختمان های بسیار مهمی داشت که در دوره بیزانس ساخته شده بودند. به همین دلیل بود که همیشه توسط طبقه حاکم مورد توجه قرار می‌گرفت و همین باعث شد تا این منطقه به تفرجگاه تابستانی مورد علاقه سلاطین و دیگر طبقات حاکم تبدیل شد که باعث شد در دوره عثمانی خانه های بزرگ زیادی ساخته شود.

در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، منطقه باکرکوی به یک منطقه مسکونی با حداقل امکانات رفاهی تبدیل شد، سال‌های بعدی از توسعه این منطقه با سرعت بیشتری ادامه یافت، با این وجود طی سال‌های 1950 تا 1980 هنوز هم باکرکوی یک منطقه آرام برای زندگی بود. پس از سال‌ها توسعه، حالا باکرکوی استانبول به یکی از مهم‌ترین مناطق تجاری استانبول و ترکیه تبدیل شده است و حدس زدن اینکه این منطقه عموماً در هر زمانی از روز شلوغ است برای کسی سخت نیست.

راه‌های دسترسی به باکرکوی

باکرکوی از سمت شمال به باغچه لی اولر، از جنوب به دریای مرمره، از شرق به زیتون بورنو و از سمت غرب به کادیکوی و کوچک چکمجه می‌رسد.اگر می‌خواهید از باکرکوی بازدید کنید، دسترسی به این منطقه با وسایل حمل و نقل عمومی بسیار آسان است.

باکرکوی از سمت شمال به باغچه لی اولر، از جنوب به دریای مرمره، از شرق به زیتون بورنو و از سمت غرب به کادیکوی و کوچک چکمجه می‌رسد
باکرکوی از سمت شمال به باغچه لی اولر، از جنوب به دریای مرمره، از شرق به زیتون بورنو و از سمت غرب به کادیکوی و کوچک چکمجه می‌رسد

 یک کشتی از باکرکوی به سمت منطقه کادیکوی و بوستانچی در سمت آسیایی وجود دارد. همچنین می‌توانید از یک خط راه آهن بین سیرکچی و هالکالی استفاده کنید که از باکرکوی می گذرد. اتوبوس‌هایی به تمام بخش‌های مرکزی دیگر استانبول می‌روند نیز گزینه‌های در دسترس را تکمیل می‌کنند، خط دلموش (dolmuş) بین منطقه تکسیم و باکرکوی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

امکانات رفاهی منطقه باکرکوی استانبول

کاپسیتی،گالریا، باکرکوی یرالتی چارسیسی (بازار زیرزمینی باکرکوی) چند مرکز خرید مهم و از جمله مناطق معروف باکرکوی هستند. باکرکوی نه تنها مراکز خرید برای ارائه دارد، بلکه امکانات دیگری نیز دارد تا آن را به بخشی شناخته شده از شهر تبدیل کند. هیپودروم که بزرگ‌ترین و همچنین قدیمی‌ترین میدان مسابقه ترکیه است، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این منطقه است و اگر به مسابقه اسب دوانی علاقه دارید، باکرکوی محل بازدید شماست. فرودگاه آتاتورک، مرکز تجارت جهانی استانبول، ورزشگاه آتاکوی، ساختمان‌های مهم دیگری هستند که در باکرکوی اقامت دارند.

گالریا یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در مطنقه باکرکوی استانبول است
گالریا یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در مطنقه باکرکوی استانبول است

جاذبه‌های منطقه باکرکوی

پارک فلوریا

منطقه فلوریا دارای منظره‌ای باشکوه از دریای مرمره است که پارک زیبای فلوریا هم در این قسمت قرار دارد. پارک در امتداد دریای مرمره منظره‌ای دیدنی به ویژه در غروب آفتاب دارد.در نزدیکی پارک، کاخ بزرگی مشرف به دریا وجود دارد، موزه ای که به شدت مورد علاقه گردشگران  قرار گرفته است، ورود به پارک فلوریا رایگان است و قیمت رستوران‌های متعلق به شهرداری باکرکوی بسیار مناسب است

می‌توانید بین درختان و گل‌های رز قدم بزنید و از عطر بی‌نظیرشان لذت ببرید و  غذای خود را در رستورانی که غذاهای خوشمزه ترکی سرو می کند میل کنید. کودکان حتما از حضور در پارک فلوریا لذت خواهند برد چرا که شامل انواع بازی های جالب و همچنین ارائه برخی آموزش‌های جذاب در مورد گیاهان است.

محله یشیلکوی

برای کشف زیبایی‌ها باید حداقل یک بار در شهر یشیلکوی قدم بزنید
برای کشف زیبایی‌ها باید حداقل یک بار در شهر یشیلکوی قدم بزنید

محله یشیلکوی دلیل دیگری برای بازدید از باکرکوی است. این منطقه که در گذشته به نام استفانوس شناخته می شد، یک دهکده ماهیگیری بسیار کوچک بود که زمانی یونانی‌ها در آن زندگی می‌کردند. پس از جمهوری ترکیه، همه نام‌ها ترکی تغییر کرد، بنابراین استفانوس (سنت استفان) با اشاره به طبیعت روستا به Yeşilköy (دهکده سبز) تبدیل شد. یک مارینا زیبا و سواحل شنی در محله یشیلکوی وجود دارد. برای کشف زیبایی‌ها باید حداقل یک بار در شهر یشیلکوی قدم بزنید. معاهده صلح سن استفانو (Ayestefanos Antlaşması) در این محله امضا شد. یک بار، ارتش روسیه پس از جنگ های معروف 1977-1978 روسیه و امپراتوری عثمانی که طی آن استانبول در شرف سقوط بود، به استفانوس رسید، بنابراین سلطان مجبور شد درخواست صلح کند. بالاخره قراردادی که شرایط بسیار سختی برای عثمانی داشت به امضای دو طرف رسید. این نبرد بر تاریخ بالکان مسلط شد.

پارک آبی در باکرکوی

آکواریوم استانبول در منطقه فلوریا در باکرکوی استانبول در نزدیکی ساحل دریا و نزدیک به فرودگاه بین المللی آتاتورک واقع شده است و یکی از زیباترین مکان‌های توریستی و طیف وسیعی از جانداران دریایی است. یکی از لذت بخش‌ترین فعالیت های آکواریوم این است که می‌توانید با غواصان حرفه ای در کنار کوسه‌ها و ماهی‌ها، غواصی کنید.

آکواریوم باکرکوی یک مکان هیجان‌انگیز برای علاقه‌مندان به حیات دریایی است
آکواریوم باکرکوی یک مکان هیجان‌انگیز برای علاقه‌مندان به حیات دریایی است

موزه هوانوردی

این موزه، در گذشته یک پایگاه نظامی با یک نیروی مرکزی بزرگ بود که به یک موزه تبدیل شد تا امکانات عالی هواپیماهای جنگی در استانبول را به بازدیدکنندگان نشان دهد، بنابراین می‌توانید انواع زیادی از هواپیماها و هلیکوپترهای جنگی را ببینید که در حیاط باز موزه برای بازدید عموم قرار داده شده‌اند.  هنگام ورود به میدان موزه تصاویر زیادی از نیروی هوایی در دوران باستان با مجموعه‌ای از لباس‌های افسران عثمانی و امکان تماشای تاریخ نیروی هوایی از طریق سالن سینمای نمایش مستند را خواهید داشت.

خرید خانه در محله باکرکوی استانبول

همانطور که گفته شد باکرکوی یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول است، که عمده بافت جمعیتی را طبقه متوسط و ثروتمند تشکیل می‌دهند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه و منطقه با مجتمع‌های لوکس در کنار ساحل را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم برای سرمایه‌گذاری، خرید ملک و دریافت اقامت در ترکیه را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *