معرفی منطقه ساریر استانبول، لوکس‌ترین منطقه شمالی استانبول

ساریر یکی از 39 منطقه استانبول در قسمت شمالی وسمت اروپایی استانبول است، جایی که تنگه بسفر به دریای سیاه متصل می‌شود و به عقیده بسیاری، منطقه ساریر یکی از لوکس‌ترین مناطق شمال استانبول می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا منطقه ساریر استانبول را به صورت مفصل معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

منطقه ساریر استانبول کجاست؟

منطقه ساریر استانبول با موقعیت منحصر به فرد خود در تنگه بسفر و دارا بودن  ویژگی‌های شگفت انگیز طبیعی و رفاهی زیادش، نه تنها برای شهروندان ترکیه، بلکه برای گردشگران و سرمایه‌گذاران خارجی هم بسیار جذاب است.

محله ساریر در قسمت اروپایی  و در شمالی‌ترین منطقه استانبول قرار دارد و منطقه وسیعی به وسعت 161 کیلومتر مربع را دربر می‌گیرید. جمعیت ساریر حدود 289000 نفر بوده و  یکی از مناطق جذاب مشرف به بسفر است و یکی از مهم‌ترین مراکز توریستی استانبول می‌باشد.

در پدیده‌ای بسیار نادر در دنیا و در فصل تابستان، آب دریا در تنگه بسفر از رنگ معمولی آبی تیره به رنگ فیروزه‌ای تبدیل می‌شود که فوق‌العاده جذاب بوده و چشم‌اندازی بی‌نظیر را به وجود می‌آورد. نیاکان ترک‌ها به این رنگ فیروزه‌ای علاقه خاصی داشته‌اند به شکلی که اکثر مساجد و بناهای تاریخی این منطقه به این رنگ هستند و زمانی که به این منطقه سفر کنید، این موضوع به وضوح قابل مشاهده است. خاورشناسان هنگامی که متوجه عشق ترک‌ها به این رنگ شدند، این رنگ را ترک اویز به معنای سنگ ترکی نامیدند، زیرا به آثار تاریخی تمدن آنها وابسته است.

راه‌های دسترسی به منطقه ساریر استانبول

در شرق منطقه سریر استانبول، تنگه بسفر و در غرب آن منطقه  کائیت هانه قرارداشته و از شمال به دریای سیاه و از جنوب به بشیکتاش می‌رشد
در شرق منطقه سریر استانبول، تنگه بسفر و در غرب آن منطقه کائیت هانه قرارداشته و از شمال به دریای سیاه و از جنوب به بشیکتاش می‌رشد

دسترسی به ساریر با مترو، اتوبوس و تاکسی آسان است، ما شلوغی‌های آخر هفته می‌تواند دردسرساز باشد و همین امر سبب شده تا حمل‌ونقل دریایی نیز بسیار پرطرفدار باشد و به دلیل ساحل پهناور این منطقه، حمل و نقل دریای نیز به خوبی توسعه یافته است. از حمل و نقل دریایی می‌توان بین ساریر و مکان‌های دیگر مانند منطقه کادیکوی ، سنگلکوی، Rumeli Kavagi، Anadolu Kavagi، و Eminonu جابه‌جا شد.  در طول فصل تابستان، خطوط حمل و نقل شهری استانبول همچنین تورهای طولانی و کوتاه بسفر را اجرا می‌کند که در نقاط مختلفی توقف می‌کند که محله ساریر یکی از آنهاست و راهی عالی برای دیدن سواحل بسفر از زاویه‌ای متفاوت هستند.

خدمات منحصر به فرد در منطقه ساریر  استانبول

می‌توان گفت ساریر یکی از غنی‌ترین مناطق از نظر خدمات و امکانات تفریحی در استانبول است. مهم ترین این مکان ها:

بیمارستان دولتی مشرف به تنگه بسفر و ارائه خدمات مراقبت پزشکی

امکانات ورزشی متین اوکتای اسپور تسیسی (شهرداری)

رستوران و امکانات İSTİNYE SOSYAL TESİSİ (شهرداری)

ساحل Kireçburnu Sahili

سایت های گردشگری در ساریر استانبول

مکان های تاریخی و گردشگری در محله ساریر استانبول

مناطق دیدنی ساریر استانبول

ساحل کیلیوس

در طول تابستان، سواحل کیلیوس بسیار شلوغ می‌شود و مردم محلی برای شنا و تفریحات آبی از این ساحل بهره می‌برند. در طول عصرهای تابستان، همه رستوران‌های غذاهای دریایی در Rumeli Kavagi میزبان گردشگران و شهروندان هستند.

در سال‌های اخیر، شهرت کیلیوس به عنوان کلوب‌های ساحلی خصوصی افزایش یافته است
در سال‌های اخیر، شهرت کیلیوس به عنوان کلوب‌های ساحلی خصوصی افزایش یافته است

جنگل بلگراد

اگر می‌خواهید در جنگل بکر دست‌نخورده پرسه بزنید، به سمت غرب محله ساریر بروید، جایی که جنگل‌های وسیع بلگراد گسترش می‌یابد، ریه استانبول که از طریق آن نفس می‌کشد. جنگل بلگراد  پس از فتح بلگراد توسط ارتش عثمانی، این نام را گرفته است. این منطقه جنگلی عظیم با چند دریاچه کوچک است که در گذشته شکارگاه عثمانی‌ها بوده است. در حال حاضر، این جنگل برای پیک نیک و گشت و گذار در هر فصلی بسیار محبوب و پرطفدار است.

جنگل بلگراد ریه منطقه ساریر و استانبول است و مطنقه ساریر استابنول از این طریق تنفس می‌کند
جنگل بلگراد ریه منطقه ساریر و استانبول است

موزه سادبرک حمیم

 این موزه خصوصی هر روز به جز چهارشنبه باز است، این موزه خصوصی در عمارت ساحلی آذریان متعلق به قرن 19 به نام همسر تاجر برجسته وهبی کوچ نامگذاری شده است.  هدف آن حفظ آثار باستانی فرهنگی استانبول و نمایش مجموعه 20000 نفری آثار باستانی آناتولی متعلق به دوران بیزانس خانواده کوچ است.

مرکز خرید ایستینیه

مرکز خرید ایستینیه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است. این مرکز خرید در سال 2007 با سر و صدای زیادی افتتاح شد و یکی از بهترین مراکز خرید، غذاخوری و سرگرمی استانبول است.  شامل 300 فروشگاه با نام تجاری ترکی و بین المللی، یک تئاتر پیشرفته، 12 سینما، سالن بدنسازی، رستوران‌های عالی و 20 بوتیک فروشگاه تخصصی، شما را مجذوب خواهد کرد. منطقه ایستینیه همچنین به دلیل داشتن یک اسکله تفریحی با ظرفیت 180 اسکله، می‌تواند دلیل دیگری باشد تا از این قسمت دیدن کنید. 

موزه خودروهای کلاسیک اورال آتامان

 علاقه مندان به خودروهای قدیمی این موزه عجیب و غریب را که خودروهای دهه 1950، ماشین های آتش نشانی، موتورسیکلت ها را به نمایش می گذارد، دوست خواهند داشت.  در فضایی به مساحت 2000 متر مربع، بیش از 20000 وسیله نقلیه را به نمایش می گذارند، بنابراین می‌توانید با صرف زمانی کوتاه از سفری نوستالژیک به گذشته لذت ببرید.

موزه خودرو ساریر، در فضایی به مساحت 2000 متر مربع، بیش از 20000 وسیله نقلیه را به نمایش می گذارد
موزه خودرو ساریر، در فضایی به مساحت 2000 متر مربع، بیش از 20000 وسیله نقلیه را به نمایش می گذارد

محله ها و دهکده های پرطرفدار منطقه ساریر

منطقه ساریر استانبول به 23 محله و 9 روستا تقسیم می‌شود که هر کدا ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند.  برخی از مناطق به خاطر جاذبه‌های توریستی، ویلاهای ساحلی یا عمارت‌های چندمیلیون‌لاری لوکس شهرت پیدا دارند.  خریداران املاک لوکس مناطق ایستینیه و ینیکوی را ترجیح می دهند، جایی که ویلاهای بزرگ و مدرن با جدیدترین سبک‌های معماری می‌درخشند. محله‌های رسیت پاشا، امیرگان و بویوکدره نیز خریداران ملک را به ساریر جذب می‌کنند، اما سه منطقه به شهرت محله ساریر کمک زیادی می‌کنند. 

تارابیا

زندگی پویا  در تمام طول روز در تارابیای منطقه ساریر استانبول جریان دارد
زندگی پویا در تمام طول روز در تارابیا جریان دارد

 این محله که در بین Kirecburnu و Yenikoy قرار دارد، در زمان امپراتوری عثمانی خانه کنسولگری‌های خارجی بود. در طول تابستان، زندگی شبانه تارابیا به صحنه‌های معمولی غذاخوری در فضای باز در رستوران‌های ساحلی تبدیل می‌شود.  مکان‌های دیدنی تاریخی این قسمت عبارتند از: کلیسای ایا پاراسکوی، فواره سلطان محمود دوم، و اقامتگاه هوبر. 

زندگی ساحلی در کیلیوس

در طول تابستان، سواحل کیلیوس بسیار شلوغ می‌شود و مردم محلی برای شنا و تفریحات آبی از این ساحل بهره می‌برند
در طول تابستان، سواحل کیلیوس بسیار شلوغ می‌شود و مردم محلی برای شنا و تفریحات آبی از این ساحل بهره می‌برند

 محله ساریر مکان‌های دیدنی زیادی از جمله موزه‌ها، مساجد قدیمی، باغ‌ها و با توجه به موقعیت ساحلی، تفرجگاه ها و سواحل آن دارد.  Altinkum، Tarabya دو منطقه شنی شناخته شده هستند، اما بیشتر مردم به کیلیوس در سمت دریای سیاه سرازیر جذب می‌شوند.  دانشگاه Bogazici یک ساحل به نام Burc را مدیریت می‌کند، بنابراین در اکثر اوقات می‌توانید دانشجویان جوان را در این قسمت ببینید. گردشگران همچنین می‌توانند در طول تابستان از ساحل Uzunya با یک زمین کمپینگ و رستوران‌های دریای و صبحانه لذت ببرند.  در سال‌های اخیر، شهرت کیلیوس به عنوان کلوب‌های ساحلی خصوصی افزایش یافته است و بارها و کافه‌های بیشتری افتتاح شده‌اند. 

زکریاکوی

زکریاکوی محله‌ای با خانه‌های لوکس، امکانات رفاهی مناسب و فضای آرام است
زکریاکوی محله‌ای با خانه‌های لوکس، امکانات رفاهی مناسب و فضای آرام است

 شهرت این محله معتبر به گوشه و کنار استانبول می‌رسد و نام این محله مترداف است با خانه‌های لوکس و خیابان‌های خلوت و زیبا. به عنوان یکی از قدیمی‌ترین روستاهای ساریر، جمعیت آن بالغ بر 10000 نفر است، اما فضای آن جنبه محله حومه شهر بودن را حفظ می‌کند. زکریاکوی در 6.5 کیلومتری مرکز ساریر و 4.5 کیلومتری از منطقه ساحلی کیلیوس قرار دارد که به اندازه کافی ساکت، اما نزدیک به امکانات رفاهی روزمره و امکانات تفریحی است.

سرمایه‌گذاری در منطقه ساریر استانبول

منطقه سریر به عنوان امن ترین منطقه زلزله شناخته می‌شود و همجنین عنوان سومین منطقه مجلل و گران قیمت ترکیه را یدک می‌کشد، همانطور که در امتداد تنگه بسفر قدم می‌زنید، متوجه قایق‌های تفریحی باشکوه در سواحل و در کنار املاک مجلل و کاخ های تاریخی یا مدرن یک مجموعه مجلل خواهید شد. از طرفی طبیعت آن را به مقصدی برای نخبگان و افراد مشهور تبدیل کرده است، بنابراین سرمایه گذاران آن را به عنوان بهشت ​​سرمایه گذاری استانبول می‌دانند.

اگر شما هم به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در منطقه ساریر استانبول علاقه‌مند هستید می‌توانید از این لینک برای مشاوره با کارشناسان ما اقدام نمایید.

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *