هزینه ثبت شرکت در ترکیه 2019

هزینه راه اندازی و ثبت شرکت در ترکیه به موارد متفاوتی بستگی دارد. ابتدا بهتر است بدانید در ترکیه شما می توانید چند نوع شرکت به ثبت برسانید. انواع شرکت های قابل ثبت شامل:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت های سهامی
 • شرکت های مختلط
 • شرکت تضامنی
 • موسسات مالی یا همان صرافی ها
 • ثبت شرکت در مناطق آزاد و …

مناطق آزاد شاید یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

ثبت شرکت در وان ترکیه یا هر کدام از این مناطق آزاد همانطور که گفته شد دارای مزایای زیادی است. به عنوان مثال هزینه های خرید زمان بسیار مناسب بوده و تسهیلات مختلفی به شما تعلق می گیرد. تاثیر قیت دلار در هزینه های امروز ترکیه برای ایرانی ها بسیار مثبت بوده است. چرا که ارزش لیر ترکیه نیز به نسبت گذشته پایین آمده و لذا موقعیت مناسب برای ایرانی ها به وجود آورده است.

مشاور کنترل هزینه ی ثبت شرکت ترکیه ای

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

azinamlak real estate

تجربه ی بهترین کیفیت و بهترین قیمت ها با شرکت ما !

راهنمای جامع ثبت شرکت با آذین املاک به شما این امکان را می دهد که کار خود را به سادگی انجام داده و هزینه های پایینتر برای شما به وجود بیاید .

کنترل هزینه و وکیل مناسب برای خرید ملک در ترکیه بسیار مهم است. چرا که شما به قصد سرمایه گذاری اقدام می کنید و بهتر است اینکار را حساب شده انجام دهید.

خدمات مالی بابت ثبت انواع شرکت ها و لیست هزینه ها را می توانید از طریق تماس از ما جویا شوید.

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

تاسیس یک موسسه ( شرکت ) کار چندان ساده ای نیست . مشاوران آذین املاک و حسابدارهای ترک زبان می توانند این کار را برای شما تسهیل کنند.

 • مراحل و مدارک برای شرکت های سهامی ( تجارت های کلان )
 • شرکت های مسئولیت محدود ( سرمایه گذاران خارجی )
 • شرکتهای تعاونی ( پر طرفدار و خاص )
 • شرکتهای جمعی ( افراد معمولی میتوانند ثبت کنند )
 • شرکتهای مادر ( فعالیت در سایر کشور ها )
مراحل تکمیلی ثبت شرکت با ما

همینطور که مدت زمان ثبت شرکت در ترکیه نیز بستگی به نوع شرکت شما دارد.

 • دریافت شماره مالیاتی

 • دریافت کارت بازرگانی

 • تایید دفاتر حسابداری

 • افتتاح حساب بانکی

 • نمونه امضا از دفترخانه رسمی

 • ثبت در اتاق بازرگانی

 • چاپ روزنامه رسمی

 • تاییدیه وکالت نامه

 • تنظیم فرم اداره دارایی

 • بررسی و تایید اداره داره دارایی

 • مشخص کردن محل شرکت

 • تنظیم اساسنامه

 • دریافت فرم های ثبت

 • دریافت شماره مالیاتی

 • تاییدیه اساسنامه شرکت

انتخاب درست شریک

شراکت در ترکیه کار درستی است ؟!

سوالات متداول :

 1. اگر تجربه ثبت شرکت در ترکیه را نداشته اید ممکن است بخواهید بدانید آیا اینکار می تواند برای شما اصولا مفید باشد؟
 2. معایب ثبت شرکت در ترکیه چیست؟
 3. چگونه یک سرمایه گذاری مطمئن داشته باشیم و یا در صورت نیاز به شرکی با چه کسی شریک شویم؟

جذب سرمایه گذار برای شراکت چگونه ممکن است و سوالاتی ازین قبیل. چرا که ممکن است شما نتوانید کلیه هزینه ها را خودتان به تنهایی انجام داده و نیاز به شریک برایتان الزامی باشد.

پاسخ به تمامی این سوالات بسیار ساده است. ثبت شرکت و شراکت در ترکیه زمانی کار درستی است که شما تمامی مراحل را طبق اصول و با مشاوره افراد خبره انجام دهید. برای همین می توانید با ما در تماس بوده تا تمامی این موارد را بدون مشکل انجام دهید.

توجه داشته باشید یک شراکت اشتباه نه تنها سودآوری ندارد، بلکه بسیار مضر هم هست. پس در. صورت نیاز به شریک دقت زیادی داشته باشید.

وکیل ثبت شرکت در ترکیه

هزینه وکیل را ملاک انتخاب خود قرار ندهید. اگر بپرسید آیا هزینه کم برای وکیل مناسب است ؟ قطعا پاسخ به شما منفی خواهد بود.

اگر با یک وکیل کار کشته می خواهید کار کنید تا مشکلات ثبت شرکت گریبان گیر شما نشود، باید بدانید که اینکار برای شما هزینه بر است.

 1. به چه وکیلی اعتماد کنم ؟
 2. وکلای مهاجرتی برای من مزیتی به همراه دارند ؟

قطعا اگر بخواهید این کار را شروع کنید نیاز به یک وکیل خواهید داشت. وکیل با آشنایی کامل به قوانین و روند کارها می تواند ثبت شرکت را برای شما تسهیل کرده و از هزینه های جانبی شما بکاهد. در عین حال دچار مشکلات ثانویه نخواهید شد.

وکیل مورد اعتماد انتخاب کنید

قوانین انحلال شرکت در ترکیه

یکی از نکاتی که در زمان ثبت شرکت باید به آن توجه کرد موضوع قوانین مربوط به انحلال است. ممکن است شما بنا به هر دلیلی روزی درخواست انحلال شرکت بخواهید بدهید.

شاید نیاز به تغییر آدرس شرکت وجود داشته باشد و موارد این چنینی. انحلال شرکت سهامی خاص با شرکت مسئولین محدود متفاوت است. کلیه اطلاعات مربوط به صورت کلی مانند مراحل و جزئی مانند صورتجلسه انحلال شرکت سهامی خاص را از ما بخواهید.

آذین املاک بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان برای شما به ارمغان می آورد .

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه با آذین املاک

ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت را با آذین املاک تجربه کنید. ثبت شرکت در ازمیر ترکیه و سایر مناطق آزاد را از ما بخواهید. در صورت نیاز می توانید پیش از ثبت شرکت لیست اسامی شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت ترکیه را مورد بررسی قرار داده تا برای ثبت اسم شرکت دچار مشکل نشوید.

در سریع ترین زمان و با بهترین قیمت و دریافت خدمات مناسب از ما، ثبت شرکت شما انجام خواهد شد.

انواع ثبت شرکت در ترکیه برای اخذ اقامت

در ترکیه شما می توانید أنواع شرکت های مختلف را به ثبت برسانید. با استفاده از ثبت شرکت در ترکیه ، امکان اقامت نیر برای شما وجود خواهد داشت. اما ابتدا بهتر است با انواع شرکت هایی که می توان به ثبت رسانید آشنا شوید.

 • شرکت با مسئولیت محدود: جهت ثبت چنین شرکت هایی نیاز به شریک نخواهید داشت. چرا که براساس قوانین ترکیه، می توان با یک نفر هم این کار را انجام داد. البته حداکثر شرکا در این نوع شرکت ها ۵۰ نفر می باشند.
 • شرکت های سهامی: برای تاسیس این شرکت ها حداقل نیاز به ۵ سهامدارد وجود دارد. سهامداران ممکن است حقیقی و حقوقی باشند. اگر شرکت شما کمتر از ۲۵۰ نفر سهامدار داشته باشد، سهامی خاص و بیش از آن سهامی عام خواهد بود.
 • شرکت های تضامنی: این شرکت ها تحت نام دو یا چند فرد حقیقی تاسیس می شوند. در این موارد اگر شرکت دچار قروضی بیش از دارایی خود شود، هر کدام از شرکا موظف به پرداخت بدهی می باشند.
 • شرکت های مختلط: نوع دیگری از شرکت ها وجود دارد که ترکیبی است شرکت تضامنی با سایر شرکا. در این حالت برخی از شرکا ضامن تمامی بدهی های شرکت بوده و دیگر شرکا تنها به نسبت سرمایه خود مسئولیت دارند.
 • صرافی ها و موسسات مالی: تاسیس موسسات مالی و صرافی ها به عنوان یک شرکت در ترکیه امکان پذیر است.

اخذ اقامت توسط ثبت شرکت در ترکیه

اداره ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه کمی با ایران متفاوت است. اما مراجعه به اداره های مربوطه و انجام مراحل قانونی معمولا برای شهروندان سایر کشورها کمی سخت تر است. عدم آشنایی با زبان رسمی و قوانین موجود دلیل این موضوع است. البته شرکت ها و وکلای بسیار زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند و آن را بسیار ساده تر می کنند. به همین دلیل پیشنهاد می شود هیچ گاه به تنهایی و بدون دریافت اطلاعات اولیه به اداره های ثبت شرکت در ترکیه مراجعه نکنید.

در کنار خدمات مربوط به ثبت، حتی امکان استعلام نیز وجود دارد. استعلام ثبت شرکت در ترکیه برای دو دسته از افراد مورد نیاز است. اگر کار ثبت خود را به فردی سپرده باشید و می خواهید از انجام درخواست خود به صورت کامل مطمین باشید استعلام شما را یاری می کند.

در حالت دوم هم زمانی است که می خواهید از اعتبار شرکتی دیگر مطلع شوید. در این صورت هم امکان استعلام برای شما وجود خواهد داشت.

شرکت های معتبر ثبت شرکت در کشور ترکیه

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در ترکیه

همانطور که متوجه شدید شرکت های مختلفی را می توان در ترکیه به ثبت رساند. هر کدام از این شرکت ها حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت دارند.

کمترین هزینه مربوط به شرکت با مسئولیت محدود است. با حدود ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه به عنوان سرمایه تاسیس می توانید این نوع شرکت را به ثبت برسانید.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه به صورت کلی چندان سخت نیست. شما می توانید با استفاده از یک وکیل مجرب این کار را انجام دهید.

سرمایه گذاری مطمئن در ترکیه

شرکت های معتبر ثبت در مناطق آزاد ترکیه

اگر تولید کننده هستید و یا می خواهید شروع فعالیت خود را در ترکیه با هزینه های پایینتری انجام دهید، مناطق آزاد بهترین گزینه شما خواهند بود. با هزینه های بسیار مناسبی می توانید زمین تهیه کنید، تسهیلات مختلف دریافت کنید و حتی از معافیت های مالیاتی بهره ببرید. اما برای اینکه شرکت خود را در این مناطق به ثبت برسانید، بهترین و ساده ترین راه استفاده از شرکت های معتبر ثبت است.

می توانید این شرکت ها را پیش از پرداخت وجه و مدارک به آنها استلام کنید تا از اعتبار آنها اطلاع کسب کنید. از آنجایی که ثبت شرکت در ترکیه خواهان بسیار زیادی دارد، متاسفانه برخی افراد از این موضوع سوء استفاده می کنند.

نکته مهم : پس پیش از هرکاری، استعلام از شرکت را انجام دهید تا از سرمایه خود حفاظت کنید.

روابط کاری ایران و ترکیه در مناطق آزاد ترکیه

مدارک مورد نیاز در طی ثبت شرکت

بدون شک ثبت شرکت در هر کشوری نیازمند حداقلی از مدارک است. این موارد برای ترکیه هم وجود دارد. این مدارک برای کشور ترکیه شامل موارد زیر می باشند:

 1. پاسپورت شرکا (حداقل ۶ ماه از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد)
 2. تصویر پرسنلی جدید با زمینه سفید
 3. انتخاب نام شرکت
 4. مشخص کردن زمینه فعالیت شرکت
 5. سهام هر کدام از شرکا در شرکت
 6. اعلام مدیر شرکت
 7. آدرس دفتر شرکت
 8. سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت
 9. شماره مالیاتی

این موارد را می توان خلاصه کلیه مدارکی که در طی ثبت شرکت نیاز خواهد بود دانست. برای شرکت با مسئولیت محدود در صورتی که تنها با یک سهام دارد تشکیل شده باشد نیاز به سهام شرکا نخواهد بود. البته به جز موارد یاد شده در بالا، مدارک جزیی دیگری برای أنواع ثبت شرکت مورد نیاز است که شرکت ثبت این موضوع را به اطلاعتان خواهد رساند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

مشکلاتی که ممکن است شما را درگیر کند !

قطعا نمی توان گفت ثبت شرکت در ترکیه هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت. مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه را در این بخش بررسی خواهیم کرد. از مزایای این کار می توان به هزینه پایین جهت ثبت و نگهداری شرکت، ارزان بودن محیط جهت زندگی و امکان دریافت شهروندی این کشور اشاره کرد.

از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد می توان به عدم آشنایی با قوانین مالیاتی، وجود بروکراسی و تغییرات در قوانین دانست. البته در مورد تغییرات قوانین، با توجه به اینکه در یک دهه اخیر این قوانین رو به سوی بهبود داشته اند، موضوع چندان نگران کننده ای نیست.

شاید یک راه بسیار ساده جهت برون رفت از این مشکلات را استفاده از مشاوره و راهنمایی وکلا دانست.

مشکلات خود را با ما حل کنید