مهمترین تغییرات قانون شهروندی ترکیه

مهمترین تغییرات قانون شهروندی ترکیه

دولت ترکیه اقدام به تغییراتی در قوانین مهاجرت خود کرده است. این قوانین برای اصلاح مدل‌های پذیرش مهاجرین به این کشور بوده و اولین دستورالعمل آن در مورد خرید ملک می‌باشد.

گزارش اکسپرتیز ملک در کشور ترکیه

طبق این دستورالعمل، “گزارش اکسپرتیز” که وظیفه ارزش‌گذاری ملک را دارد، به صورت تصادفی به عهده یکی از کارشناسان اداره تاپو قرار می‌گیرد و قیمت گذاری به تشخیص این اداره خواهد بود.

این گزارش در گذشته توسط شرکت‌های خصوصی به اداره تاپو ارائه می‌شد. این شرکت‌ها در بعضی موارد، ارزش تایید شده را بالاتر از ارزش واقعی ملک اعلام می‌کردند، تا به حداقل ارزش “۲۵۰ هزار دلاری” خرید ملک برای اخذ شهروندی ترکیه برسد.

این کارشناسان که مورد تایید دولت می‌باشند، از خانه و یا ملکی که فرد مهاجر قصد خرید آن را برای گرفتن اقامت کشور ترکیه دارد، بازدید می‌کند و تمام مشخصات ملک و امکانات آن را در یک گزارش مکتوب و ثبت می‌کند.

از این پس برای اخذ شهروندی ترکیه به روش خرید ملک به این نکات توجه کنید :

– مقداری بالاتر از مبلغ 250 هزار دلار برای خرید ملک در نظر بگیرید.
– از املاکی که در آن محل گزارش اکسپرتیز آنها تهیه شده است اطلاعات کسب کنید.
– معاملات را به‌شرط تأیید گزارش اکسپرتیز انجام دهید، چرا که در صورت تأیید کمتر از 250 هزار دلار، شهروندی به شما تعلق نمی‌گیرد و مجبور به خرید ملک دیگر خواهید شد.

این قانون از 20 سپتامبر 2021 به مرحله اجرا رسیده است و کارشناسان ما آماده پاسخ‌گویی به تمام سوالات شما در این زمینه هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *