منطقه شیشلی استانبول کجاست؟ همه چیز در سرمایه‌گذاری در شیشلی

اغلب از منطقه شیشلی استانبول به عنوان یک منطقه لوکس با مراکز خرید بزرگ و ساختمان‌های مدرن یاد می‌شود، اما این منطقه چیزهای بیشتری برای ارائه دارد، شما می‌توانید موزه‌ها، کلیساها و مساجد چشمگیر در سراسر این منطقه محبوب را پیدا کنید. رفتن به شیشلی واقعا تجربه‌ای از زندگی معاصر ترکیه خواهد بود، با ما همراه باشید تا مفصل‌تر در مورد محله شیشلی صحبت کنیم.

منطقه شیشلی استانبول کجاست؟

تا سال 1800، شیشلی قسمتی از حومه شهر بود که مردم برای شکار و کشاورزی به آنجا می‌رفتند. پس از  وقوع آتش‌سوزی در بی اوغلو در سال 1870، تجار و غیر مسلمانان در اطراف حربیه ساکن شدند و همین دوره شروع فعالیت ماشین‌ها در این منطقه بود. بعدها، شیشلی به عنوان یک منطقه مسکونی طبقه متوسط ​​در سال های آخر امپراتوری عثمانی و سال های اولیه جمهوری ترکیه توسعه یافت. این طبقه متوسط ​​تجاری متشکل از افرادی با پیشینه های چندفرهنگی از جمله یهودیان، یونانی ها، ارمنی ها و ترک ها بود. پس از دهه 1920، ساختمان‌های بزرگ‌تری در امتداد خیابان‌های وسیع ساخته شدند. در طول دهه 1950، مهاجران به شیشلی سکنی گزیدند و محله های جدیدی ایجاد شد. پس از مدتی برندهای معروف فروشگاه های خرید خود را در امتداد خیابان های وسیع شیشلی نقل مکان کردند. در نتیجه، ساختمان‌های بلند مسکونی در امتداد مکان‌ها بیشتر به محل کار و مناطق تجاری تبدیل شدند.

اغلب از منطقه شیشلی استانبول به عنوان یک منطقه لوکس با مراکز خرید بزرگ و ساختمان‌های مدرن یاد می‌شود
اغلب از منطقه شیشلی استانبول به عنوان یک منطقه لوکس با مراکز خرید بزرگ و ساختمان‌های مدرن یاد می‌شود

از سال 1970، قدیمی ترین ساختمان ها در خیابان های بزرگ تخریب و با ساختمان های جدیدتر جایگزین شدند. امروزه آسمان خراش‌ها و مراکز خرید زیادی وجود دارد. از جمله دومین مرکز خرید بزرگ اروپا و هشتمین مرکز خرید بزرگ جهان؛ Cevahir، واقع در امتداد خیابان اصلی شیشلی.

کوچه پس کوچه‌های این خیابان اصلی به عنوان مناطق مسکونی عمل می‌کند که بسیاری از خانواده‌ها و دانش آموزان در آن ساکن شده‌اند. شیشلی به دلیل داشتن یک مکان مرکزی در استانبول، ارتباط خوب با سایر مناطق از طریق حمل و نقل عمومی، داشتن مغازه ها، کافه ها و سایر امکانات رفاهی، یکی از جذاب ترین مکان ها برای گذراندن وقت در شهر است.

راه‌های دسترسی به محله شیشلی

منطقه شیشلی استانبول با مناطق بشیکتاش،منطقه ساریر، ایوپ، کاغیتانه و بی اوغلو هم مرز است
منطقه شیشلی استانبول با مناطق بشیکتاش،منطقه ساریر، ایوپ، کاغیتانه و بی اوغلو هم مرز است

شیشلی که در سمت اروپایی واقع شده است، مرکز تجاری و مالی استانبول است و از 28 محله تشکیل شده  است که با مناطق بشیکتاش،منطقه ساریر، ایوپ، کاغیتانه و بی اوغلو هم مرز است و جمعیت زیادی در حدود 320000 نفر دارد.

حمل و نقل عموم در منطقه شیشلی کاملا به تکامل رسیده است، شما می‌توانید با انواع وسایل نقلیه مثل اتوبوس و قطار شهری در کوتاه‌ترین زمان به هر نقطه از شهر دسترسی داشته باشید. اگر به دنبال نزدیکترین ایستگاه به شیشلی هستید، این فهرست از ایستگاه‌های نزدیک به مقصد را بررسی کنید، می توانید با اتوبوس، مترو یا تله کابین به شیشلی بروید. این خطوط و مسیرهایی هستند که در این منطقه ایستگاه دارند:

اتوبوس: 252, 27T, 29Ş, 55, 59A, 65G, 66, DT1

مترو: M2

امکانات رفاهی منطقه شیشلی

منطقه شیشلی دارای ساختمان‌های فرهنگی بسیاری است که میزبان بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی است. تئاتر روباز Harbiye، مرکز کنگره و نمایشگاه Lütfü Kırdar، خانه رادیو استانبول، موزه آتاتورک، تئاتر Kenter، سالن کنسرت Cemal Reşit Rey از جمله آنها هستند. مرکز ورزشی Eczacıbaşı و ورزشگاه Türk Telekom Arena چند مورد دیگر هستند که میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی از جمله بازی های فوتبال و والیبال هستند.

شیشلی از نظر ساختمان های آموزشی نیز بسیار غنی است. دبیرستان فرانسوی سنت مایکل، پردیس Nişantaşı دانشگاه مارمارا، پردیس Maçka دانشگاه فنی استانبول، پردیس Mecidiyekoy University Haliç، دانشگاه Bilim، پردیس Kuştepe دانشگاه Bilgi و بسیاری دیگر از مدارس حرفه ای آموزش عالی را می‌توان به عنوان مثال ذکر کرد.

محله Nişantaşı بخش خرید و مسکونی محبوب شیشلی است. کافه‌ها، گالری‌ها، میخانه‌ها، رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه زیادی در اطراف وجود دارند. خیابان های Abdi İpekçi، خیابان Teşvikiye و خیابان های Vali Konağı میزبان برندهای گران قیمت هستند. Nişantaşı بسیاری از ساختمان های سبک هنر نو را در خود جای داده است.

اغلب ساختمان‌های تجاری شیشلی در محله  Mecidiyekoy قرار دارد
اغلب ساختمان‌های تجاری شیشلی در محله Mecidiyekoy قرار دارد

Mecidiyekoy محله تجاری برجسته شیشلی است. همچنین یک مرکز مهم حمل و نقل مسافر در بخش اروپایی است. متروبوس، مترو و خطوط اتوبوس متعدد از Mecidiyeköy عبور می کنند. می توانید به راحتی از طریق مترو یا اتوبوس از Mecidiyeköy به تکسیم متصل شوید. استادیوم معروف باشگاه فوتبال معروف گالاتاسرای نیز در Mecidiyekoy قرار دارد. مرکز خرید پروفیلو نیز در آنجا قرار دارد و دارای سالن سینما و بولینگ با رستوران های معروف است.

جاذبه‌های منطقه شیشلی استانبول

  موزه آتاتورک

 برای دیدن ساختمان‌های قدیمی شیشلی، به دنبال موزه آتاتورک در Halaskargazi Caddesi باشید

 برای دیدن ساختمان‌های قدیمی شیشلی، به دنبال موزه آتاتورک در Halaskargazi Caddesi باشید.  مصطفی کمال آتاتورک، پدر بنیانگذار جمهوری ترکیه، در ساختمانی که در سال 1908 ساخته شد، زندگی و کار می‌کرد و این روزها عکس ها، وسایل و مجموعه آثار هنری او را به نمایش گذاشته می‌شود.

کلیسای جامع روح القدس

به عنوان یک کلیسای کاتولیک برجسته ترکیه، این ساختمان شگفت انگیز متعلق به سال 1846 از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر و از ساعت 4 بعد از ظهر باز است.  تا ساعت 7 بعد از ظهر  هر روز به جز یکشنبه  به عنوان یک مکان عبادت، مردم دعا خواهند کرد، پس محترمانه و ساکت باشید.

 بازار عتیقه‌جات Mecidiyekoy

اگر به دنبال لوازم آنتیک می‌گردید حتما از بازار عتیقه جات Mecidiyekoy دیدن کنید
اگر به دنبال لوازم آنتیک می‌گردید حتما از بازار عتیقه جات Mecidiyekoy دیدن کنید

27 فروشگاه این مجموعه شگفت‌انگیز از عتیقه‌جات را تشکیل می‌دهند که هر علاقه‌مند به تاریخ از آن‌ها لذت می‌برد.  اگر ملکی در استانبول خریده اید و به دنبال اثاثیه و زیور آلات قدیمی هستید، آنچه را که به دنبالش هستید در اینجا خواهید یافت.

گوندولا و پارک ماکا

 پارک ماکا که به آن پارک دموکراتیک نیز می‌گویند، یک منطقه سبز زیبا است که از زندگی شهری پرشتاب فاصله دارد. از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است؛  یک تله کابین کوتاه نیز منظره فوق‌العاده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که در نزدیکی دانشگاه فنی تکسیم استانبول به پایان می‌رسد. که این خود نیز یک راه غیرمعمول و راحت برای رسیدن به Beyoglu، قلب استانبول جدید است.

مسجد Tesvikiye

سجد اصلی Tesvikiye که در سال 1795 ساخته شد، با ستون های سفید خود جلب توجه می‌کند
سجد اصلی Tesvikiye که در سال 1795 ساخته شد، با ستون های سفید خود جلب توجه می‌کند

 مسجد اصلی Tesvikiye که در سال 1795 ساخته شد، از بین رفت، اما بازسازی گسترده در قرن 18 ساختمان سبک نئوباروکی که امروزه می‌بینیمرا پدید آورده است.  این مسجد معروف که با ستون های سفید متمایز در ورودی آن جلب توجه می‌کند، خارج از اوقات نماز به روی بازدیدکنندگان باز است.

گالری هنری Macka

 همچنین در منطقه Tesvikiye، این گالری هنری با مساحت 400 متر مربع دارای بسیاری از آثار هنری مدرن از هنرمندان معاصر ترکیه است که علاوه بر میزبانی نمایشگاه های منظم، رویدادهای موضوعی و حراج ها از نکات برجسته تقویم اجتماعی آنها هستند.

سرمایه‌گذاری در منطقه شیشلی استانبول

اگر به دنبال منطقه‌ای سرسبز، زیبا، با امکانات رفاهی وسیع و چشم‌اندازهای زیبا هستید، شیشلی استانبول می‌تواند یک پشنهاد عالی برای شما باشد. این منطقه عمدتا بسیار لوکس بوده و در کنار مراکز خرید معروف و بزرگ می‌توانید از جلوه‌های تاریخی ترکیه هم لذت ببرید. اگر قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در منطقه شیشلی را دارید و یا هر سوالی که ممکن است در مورد این منطقه برای شما پیش آمده باشد، می‌توانید از طریق مشاوران ما کامل‌ترین راهنمایی را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *