منظره‌ای از منطقه کادیکوی استانبول

منطقه کادیکوی استانبول کجاست؟ معرفی منطقه پرطرفدار استانبول برای زندگی

منطقه کادیکوی استانبول یکی از محبوب‌ترین مناطق آناتولی است که در سال‌های اخیر به سرعت در حال توسعه بوده و اخیرا هم مورد توجه شهروندان دیگر کشورها و سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که منطقه کادیکوی استانبول کجاست و چرا باید با این منطقه آشنا شوید.

منطقه کادیکوی استانبول کجاست؟

منطقه کادیکوی استانبول در بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد که توسط مناطق اوسکودار، آتاشهیر و مالتپه احاطه شده است و از جنوب مشرف به دریای مرمره است که منظره‌ای جذاب به آن بخشیده است. و نزدیک بودن آن به پل بسفر و برج دوشیزه آن را به یک منطقه متمایز و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.

محله کادیکوی یکی از زیباترین مناطق توریستی در بخش آسیایی استانبول است، زیرا فضای سبز زیادی در باغ‌ها و پارک‌های آن وجود دارد که می‌توانید در آن پیاده روی یا پیک نیک داشته باشید. همچنین ساحلی مسحورکننده در دریای مرمره دارد که جذابیت این منطقه را دوچندان کرده است. از جمله مهم ترین مواردی که می‌توان از اطلاعات کادیکوی نام برد این است که این شهر محل زندگی بیش از نیم میلیون نفر است و سبک زندگی آنها از نظر طبیعت، جمعیت و فضای آن بیشتر اروپایی است.

منطقه کادیکوی استانبول یکی از زیباترین مناطق ساحلی ترکیه است
منطقه کادیکوی استانبول یکی از زیباترین مناطق ساحلی ترکیه است

تاریخ غنی

از منظر تاریخی، منطقه کادیکوی شاهد چندین تمدن باستانی و ادیان مختلف توحیدی از تمدن بیزانس و روم تا تمدن سلجوقی تا تمدن عثمانی بوده است. به همین دلیل، این منطقه دارای کلیساها و کنیسه‌های بسیاری است، علاوه بر آن آثار تاریخی فراوانی نشان‌دهنده فرهنگ‌ها و تمدن‌هایی است که این منطقه در طول اعصار شاهد بوده است.

جمعیت، بافت اجتماعی و آب و هوا

منطقه کادیکوی با حدود یک میلیون نفر جمعیت، از نظر رشد جمعیت و ویژگی‌های شهری، رتبه اول را در بین سایر مناطق  استانبول دارد و  مساحت آن نیز 34 کیلومتر مربع است. از آنجایی که محله کادیکوی در ساحل دریای مرمره قرار دارد، ویژگی‌های معمول شهرهای ساحلی را دارد. گفته می شود Altiyol قلب مرکز شهر است. مسجد عثمانگا و کیپ مودا امروزی هسته اولین سکونتگاه را تشکیل می‌دهند.

 محله کادیکوی دارای آب و هوای مدیترانه‌ای در ترکیب با آب و هوای دریای سیاه که در آن به شمال و تنگه بسفر راه می‌یابد، مرتبط است.

اقتصاد

منطقه کادیکوی استانبول یکی از زیباترین مناطق ساحلی ترکیه است
به دلیل توریستی بودن این منطقه، خدمات گردشگری از رونق بالایی برخوردار هستند

 اقتصاد شهر مبتنی بر بخش نگهداری و خدمات است، می‌توان گفت که آموزش، بهداشت، سرگرمی، حمل و نقل، ساخت و ساز، تجارت تبلیغات، زنجیره‌های بزرگ بازار و گردشگری نیز زمینه‌های کاری مهمی هستند. از سوی دیگر، نساجی، چاپخانه، سوغات، خودرو فضای کار صنعتی را پوشش می‌دهد.

همسایگان و راه‌های ارتباطی

همسایگان کادیکوی از شمال اوسکودار و عمرانیه، از جنوب شرقی مالتپه و از شرق بستانچی هستند
همسایگان کادیکوی از شمال اوسکودار و عمرانیه، از جنوب شرقی مالتپه و از شرق بستانچی هستند

منطقه کادیکوی استانبول یکی از مهمترین مناطقی است که برای اتصال اروپا و آسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همسایگان آن از شمال اوسکودار و عمرانیه، از جنوب شرقی مالتپه و از شرق بستانچی هستند. از آنجایی که کادیکوی دارای ساحلی از طریق بسفر است که در اروپا و آسیا امتداد می‌یابد، مهم‌ترین جنبه‌ها نسبت به سایر مناطق استانبول را دارد. کادیکوی به جز داشتن فرودگاه، منطقه‌ای جذاب با امکانات مختلف مانند حمل و نقل، سینما، تئاتر، گالری های هنری، باشگاه های ورزشی و دانشگاه‌های مهم است.

مزایای زندگی در منطقه کادیکوی استانبول

کادیکوی در بخش آسیایی استانبول یکی از مناطق رو به رشد است که در آن ترکیب تاریخ و مدرنیته به طرز شگفت‌انگیزی به هم گره خورده است، که آن را به اولین انتخاب برای گردشگران استانبول تبدیل می‌کند و این یکی از مزایای زندگی در محله کادیکوی استانبول است.

یکی از مزیت‌های زندگی در کادیکوی دسترسی آسان به آن است که دارای وسایل حمل و نقل متعدد زمینی، هوایی و دریایی است که تا فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن 20 کیلومتر فاصله دارد و ایستگاه قطار حیدرپاشا در مرکز آن قرار دارد. وجود یک بندر کشتی دریایی برای کشتی هایی که از Eminonu می‌آیند نیز یکی دیگر از راه‌های ارتباطی جذاب به این منطقه است.

دسترسی آسان به تمامی نقاط شهربا استفاده از طیف وسیعی از وسایل نقله بسیار راحت است.
دسترسی آسان به تمامی نقاط شهربا استفاده از طیف وسیعی از وسایل نقله بسیار راحت است.

زیباترین مناطق کادیکوی استانبول

منطقه زیبا و باشکوه کادیکوی در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است و از فضای جذاب طبیعت سرسبز برخوردار است و همچنین نسبت به قسمت اروپایی استانبول از آرامش نسبی برخوردار است. اگرچه این منطقه شامل برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مانند ایستگاه حیدرپاشا، تپه Camlica و پارک بوستانچی است، اما مکان‌های زیادی برای کشف در کادیکوی وجود دارد.

بازار کادیکوی (Kadikoy Pazar)

Kadikoy Pazar یک بازار سنتی محبوب و یکی از بازارهای متعدد و متنوع استانبول است که مساحت آن 12 هزار متر مربع است، محصولات خود را به طرز شگفت انگیزی سازماندهی شده به نمایش می‌گذارد و طیف گسترده ای از محصولات با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می دهد. از گزینه‌هایی مانند لباس، گل، لوازم جانبی، لوازم آرایشی و غذا.

 خیابان چتر کادیکوی

خیابان چتر کادیکوی یک ابتکار عالی برای کاهش گرما و افزایش جذابت این خیابان بوده است
خیابان چتر کادیکوی یک ابتکار عالی برای کاهش گرما و افزایش جذابت این خیابان بوده است

خیابان چتر در محله کادیکوی یکی از باشکوه‌ترین خیابان‌های شهر استانبول است که دلیل نامگذاری آن این است که صاحبان مغازه تصمیم گرفتند تعداد زیادی چتر آفتابی رنگی را روی خیابان آویزان کنند تا از گرمای خورشید کاسته شود و به خیابان شخصیتی متمایز ببخشد.

بازار ماهی کادیکوی

در بازار ماهی منطقه کادیکوی استانبول انواع ماهی ها را می‌بینید که به صورت تازه در غذاهای خوشمزه سرو می‌شوند که گردشگران زیادی را به سمت کادیکوی و بازدید از این بازار سوق می دهد، در این بازار می‌توانید مزه غذاهای دریایی را بچشید که قبلا تجربه نکرده‌اید.

خیابان بغداد

خدمات زیادی در این قسمت به گردشگران ارائه می‌شود زیرا یکی از معروف‌ترین خیابان‌های استانبول است، می‌توان گفت این خیابان به دلیل امکانات رفاهی متعدد به یکی از لوکس‌ترین خیابان‌های استانبول تبدیل شده است به طوری که قیمت برخی از ویلاها حتی به چندین میلیون دلار هم می‌رسد.

خیابان بغداد در منطقه کادیکوی یکی از ده خیابان برتر دنیا برای خرید و گشت‌و‌گذار است
خیابان بغداد در منطقه کادیکوی یکی از ده خیابان برتر دنیا برای خرید و گشت‌و‌گذار است

خیابان بغداد از منطقه کادیکوی شروع می‌شود تا منطقه Maltepe به موازات دریای مرمره ادامه می‌یابد و شامل تعداد زیادی از کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های مختلف است که از جمله آن‌ها می‌توان به رستوران پاچاچی و رستوران بیگ شفز اشاره کرد. همچنین در اطراف این خیابان می‌توانید موزه اسباب‎بازی استانبول و مرکز خرید پالادیوم را ببینید.

ساحل کادیکوی استانبول

سواحل کادیکوی استانبول یکی از بهترین مکان‌ها برای گردشگری در استانبول است که با سواحل زیبا و تمیز و آب‌های مرجانی خود می‌درخشد، در این ساحل شما می‌توانید انواع تفریحات دریایی را تجربه کنید، همچنین اگر به سفر با کشتی علاقه‌‎مند هستید در اسکله‌ این ساحل می‌توانید با تهیه بلیط سوار کشتی‌های تفیریحی شده و از گشت و گذار در امتداد ساحل لذت ببرید.

سواحل کادیکوی استانبول یکی از بهترین مکان‌ها برای گردشگری در استانبول است که با سواحل زیبا و تمیز و آب‌های مرجانی خود می‌درخش
سواحل کادیکوی استانبول یکی از بهترین مکان‌ها برای گردشگری در استانبول است که با سواحل زیبا و تمیز و آب‌های مرجانی خود می‌درخش

سرمایه گذاری در کادیکوی

با توسعه زیرساخت‌های منطقه کادیکوی استانبول و افزایش تعداد پروژه های عمرانی عظیم در زیرساخت‌های آن، مالکیت املاک و مستغلات در این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار شد و سبب شده تا سرمایه گذاری در کادیکوی شاهد تقاضای بی سابقه‌ای باشد.

املاک کادیکوی

املاک و ساختمان‌ها در محله کادیکوی بین قدیمی و مدرن متفاوت است، جایی که قیمت املاک و آپارتمان‌های عرضه شده برای فروش اخیراً شاهد افزایش تدریجی بوده و فرصت‌های سرمایه گذاری نیز به ویژه با بهبود زیرساخت ها افزایش یافته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد املاک کادیکوی می‌توانید با از طریق این لینک با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *