معرفی منطقه زیتون بورنو استانبول، منطقه تاریخی معروف و محبوب برای سرمایه‌گذاری

منطقه زیتون بورنو در یکی از برجسته ترین مکان های استانبول واقع شده است که اتفاقاً یکی از مناطق مشهور در تاریخ ترکیه و استانبول نیز هست. این محله همچنین به یکی از نقاط مهم سرمایه گذاران در صنعت املاک و مستغلات تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا سفری به دل منطقه زیتون بورنو استانبول داشته باشیم.

منطقه زیتون بورنو استانبول کجاست؟

ناحیه زیتون بورنو استانبول یکی از قدیمی ترین ناحیه های استانبول است که در انتهای اروپا واقع شده است و در امتداد سواحل دریای مرمره قرار دارد. بخش زیتون بورنو استانبول به طور کامل توسط بخش‌های باکرکوی، فاتح، ایوپ، بایرامپاشا، گونگورن، اسنلر و دریای مرمره در بر گرفته شده است. این منطقه شامل هیچ روستایی نیست و در مجموع شامل ۱۳ محله است و در مجموع حدود 290 هزار شهروند دارد.

راه‌های دسترسی و حمل و نقل

در شمال منطقه زیتون بورنو، منطقه ایوب سلطان، در شرق منطقه قاتح، در جنوب دریای مرمره و در غرب ننطقه اسنلر قرار دارد
در شمال منطقه زیتون بورنو، منطقه ایوب سلطان، در شرق منطقه قاتح، در جنوب دریای مرمره و در غرب ننطقه اسنلر قرار دارد

در سال‌های اخیر برای بهبود اتصال بین زیتون بورنو و بقیه استانبول تلاش‌ها و اقداماتی زیادی صورت گرفته است. شرکت شهرداری با ارتقای خط مدرن تراموا به زیتون بورنو ، سیستم حمل و نقل را بازسازی کرده است. خط اصلی تراموا اکنون در مرکز وجود دارد که اساساً به ایستگاه اتوبوس بین شهری استانبول منتهی می شود.این خطوط همچنین شهر زیتون بورنو و امینونو را به هم متصل می‌کند. همچنین منطقه زیتون بورنو استانبول دارای ایستگاه اختصاصی در خط راه آهن حومه بین سیرکیچی به هالغالی است.

چندین پروژه مختلف وجود دارد که راه را برای بهبود اتصال برای شهروندان هموار کرده و کیفیت زندگی و وضع اقتصادی این منطقه را بهبود بخشیده است. دیگر رسانه‌های حمل و نقل عمومی مانند خط مترو، تراموا، متروبوس، خط متروی زیرزمینی مرمره، حمل و نقل دریایی، و شبکه عظیمی از مسیرهای اتوبوسرانی که به تمام مناطق در استانبول و اطراف آن متصل می‌شوند سیستم حمل و نقل کاملی را برای منطقه زیتون بورنو استانبول مهیا کرده است.

رنسانس در منطقه زیتون بورنو استانبول

با توجه به رشد و توسعه تجارت و صنعت، حالا منطقه زیتون بورنو استانبول یک مرکز مهم استانبول محسوب می‌شود و هم‌اکنون نیز، به یک منطقه برجسته در نمایش پروژه‌های املاک و مستغلات غالب منطقه استانبول نیز مبدل شده است و سبب شده تا یک رنسانس شهری در این منطقه به وجود بیاید.

منطقه زیتون بورنو استانبول یک مرکز مهم استانبول محسوب می‌شود
منطقه زیتون بورنو استانبول یک مرکز مهم استانبول محسوب می‌شود

در دهه گذشته رشد قابل توجهی در دفاتر تجاری، مراکز خرید مجلل، و آپارتمان های مسکونی فوق مدرن وجود داشته است و به همین دلیل است که بسیاری از مردم در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این منطقه هستند. با این وجود هزینه‌های املاک و مستغلات بالاست و بازارهای مرتبط شروع به فعال شدن کرده‌اند و به همین دلیل تعداد پروژه ها افزایش یافته است. این امر همچنین منجر به افزایش مداوم ارزش سرمایه گذاری و قیمت ملک نیز شده است.

کادیر توپباش، شهردار سابق استانبول از سال 2004 تا 2017 تمایل خود را برای راه اندازی یک پارک عمومی با مساحتی بالغ بر یک میلیون متر مربع در زیتون بورنو ابراز کرده بود و سبب افزایش قیمت دوباره آپارتمان‌ها منجر شد و فعالیت بازار املاک به طور قابل توجهی بالا رفت.

امکانات رفاهی زیتون بورنو استانبول

از نظر دیدگاه تجاری، منطقه زیتون بورنو استانبول مقصد مناسبی برای خریداران، علاقه‌مندان به مد، و حتی دوستداران چرم است. استانداردهای زندگی و رفاهی هر روزه در این منطقه به سمت تکامل پیش می‌رود و این امر همچنین منجر به سرمایه‌گذاری‌های تازه از همه جنبه‌ها و تقریباً در همه بخش‌ها از جمله بازارهای صنعتی، تجاری و املاک و مستغلات شده است.

منطقه زیتون بورنو استانبول دارای یک محیط اجتماعی کاملا مجلل است و مردم در اینجا زندگی مجللی دارند. با وجود چندین رستوران زنجیره ای شیک و مراکز خرید مانند مرکز خرید معروف Capacity Mall و Olivium Outlet Center، استانداردها قطعاً در اینجا صعودی هستند. این منطقه همچنین شامل بیمارستان‌های مدرن و مؤسسات آموزشی مانند دانشگاه‌های پیشرفته، مدارس، و امکانات متعدد دیگر است.

Olivium Outlet Center یک مرکز خرید در سطح جهانی است که مملو از سینماها، فروشگاه‌های بزرگ است و فرصت‌های خرید جدید و بهبود یافته‌ای را برای شهروندان و گردشگران به ارمغان می‌آورد.  در امتداد مرزهای شمالی منطقه زیتون بورنو استانبول، مرکز خرید معروف دیگری به نام مرکز خرید فروم مارمارا به همراه ایستگاه تراموا زیتون بورنو، ایستگاه مترو و ایستگاه متروبوس زیتون بورنو قرار دارد.

Olivium Outlet Center یک مرکز خرید در سطح جهانی است که مملو از سینماها، فروشگاه‌های بزرگ است
Olivium Outlet Center یک مرکز خرید در سطح جهانی است که مملو از سینماها، فروشگاه‌های بزرگ است

برخی از آپارتمان های مسکونی مجلل وجود دارد که به ساکنان خود  منظره‌ای خیره کننده از دریا را می‌دهد. این آپارتمان‌ها به سیستم های خانه هوشمند متصل می‌شوند که می‌توانند برای دسترسی از راه دور به خانه شما از هر نقطه در سراسر جهان استفاده شوند. این یک پیشرفت تکنولوژیکی است که به معنای واقعی کلمه کمی استایل را به همراه ظرافت در دستان شما قرار می‌دهد.

پروژه ساحل آبی

پروژه‌های املاک و مستغلات زیادی در محله زیتون بورنو وجود دارد اما می‌توان گفت گفت پروژه ساحل آبی زیتون بورنو مهم‌ترین پروژه این منطقه است. پروژه ساحل آبی در کلاسیک ترین مناطق استانبول زیتین برنو با چشم اندازهای جذاب از دریای مرمره به طول 30 کیلومتر و تنها چند دقیقه از مرکز باستانی استانبول و مکان‌های باستانی و توریستی فاصله دارد.

این پروژه در مجاورت ایستگاه مترو Marmaray و در فاصله 50 متری قرار دارد که دو طرف استانبول را به هم متصل می‌کند و همچنین در نزدیکی جاده منتهی به تونل تازه افتتاح شده اوراسیا است که به شما امکان می دهد در عرض 5 دقیقه به قسمت آسیای استانبول برسید و تنها با یک 1 کیلومتر فاصله از بندر باکرکوی فاصل دارد و در کمترین زمان می‌توانید به دور از سر و صدا و ازدحام به یالووا، مودانیا و بسیاری از بنادر استانبول برسید.

پروژه سحل آبی شامل 6 ساختمان با ارتفاع 17 طبقه، شامل 848 واحد مسکونی و یک هتل است.
پروژه سحل آبی شامل 6 ساختمان با ارتفاع 17 طبقه، شامل 848 واحد مسکونی و یک هتل است.

اطلاعات دقیق در مورد پروژه ساحل آبی:

این پروژه شامل 6 ساختمان با ارتفاع 17 طبقه، شامل 848 واحد مسکونی و یک هتل است.

مساحت زمین پروژه 63500 متر مربع می باشد.

پیش‌بینی رستوران‌های درجه یک برای افتتاح

امکانات عالی برای آپارتمان‌ها و سیستم های کنترل هوشمند.

ایستگاه شارژ ماشین برقی.

مکان هایی برای حیوانات خانگی و کلینیک دامپزشکی.

باشگاه ورزشی با استخرهای سرپوشیده، سونا، و اسپا.

ساختمان های مقاوم در برابر زلزله.

مکان‌های دیدنی زیتون بورنو

موزه پانوراما 1453

موزه پانوراما 1453 فتح قهرمانانه استانبول را با تصاویری خیره کننده به نمایش می‌گذارد
موزه پانوراما 1453 فتح قهرمانانه استانبول را با تصاویری خیره کننده به نمایش می‌گذارد

در ضلع شمال شرقی محله، موزه پانوراما 1453 واقع شده است که فتح قهرمانانه استانبول را با تصاویری خیره کننده به نمایش می‌گذارد. داستان فتح قسطنطنیه توسط عثمانی ها، نمایش های تعاملی و تصاویر هنری بازدیدکنندگان را در لحظات حساسی که دیوارهای قدیمی شهر را شکستند، قرار می‌دهد.

کلیسای مریم مقدس

کلیسای مریم مقدس که در زبان ترکی کلیسای ارتدوکس بالیکلی نامیده می‌شود، این بنا ادای احترام به آب‌های چشمه مقدسی است که شهروندان و حاکمان بیزانسی معتقد بودند خواص درمانی دارند.  اولین کلیسا که در قرن پنجم ساخته شد، قبل از اینکه عثمانی‌ها آن را تخریب کنند، در طول قرن پانزدهم با تخریب و ویرانی زیادی روبرو شد.  از این رو ساختمانی که امروز می بینیم مربوط به قرن نوزدهم است.  صرف نظر از سن آن، یک مکان مهم برای گردشگران ارتدکس یونانی است.  این کلیسا در منطقه بالیکلی تنها چند صد متر از دیوارهای قدیمی شهر فاصله دارد

مسجد و قبرستان مرکز افندی

مسجد مرکز افندی مهم ترین بنای تاریخی در منطقه زیتین برنو استانبول است
مسجد مرکز افندی مهم ترین بنای تاریخی در منطقه زیتین برنو استانبول است

مسجد اصلی مربوط به سال 1514 است و طی سالیان متمادی، مراحل مختلف بازسازی را پشت سر گذاشته است.  این مسجد که برای مرکز افندی توسط دختر سلطان سلیم یاووز ساخته شده است، مقبره نوه‌های او و ساختمان باغ او را در خود جای داده است.  مسجد مرکز افندی که دارای مقبره های دیگر افراد برجسته است، مهم ترین بنای تاریخی در زیتین برنو است.  مرکز افندی همچنین خمیر معروف مصر را اختراع کرد که ترکیبی از 41 ادویه با خواص درمانی است.

سرمایه‌گذاری در منطقه زیتون بورنو استانبول

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با جنبه‌های مختلف منطقه زیتون بورنو آشنا نماییم، همانطور که گفته شد این منطقه چه از نظر اقتصادی و رفاهی و چه از نظر تاریخی از جایگاه مهمی بهره می‌برد. اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این منطقه را دارید می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید، ما هر آنچه که نیاز برای یک انتخاب مطمئن نیاز دارید، در اختیارتان می‎گذاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *