شرایط استفاده از کیملیک کارت و کارت فیروزه ای

شرایط استفاده از کیملیک کارت و کارت فیروزه ای

کیملیک کارت ترکیه چیست ؟

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در ترکیه سفر کنید، نیازمند کیملیک کارت هستید. در این کارت محل اقامت شما درج خواهد شد و مانند کارت هویتی شما در ترکیه است. با داشتن آن می توانید ۳ الی ۱۲ ماه بیش در کشور ترکیه زندگی کرده و یا حتی درخواست اقامت دهید.

بهتر است از کیملیک کارت خودتان بسیار خوب مراقبت کنید، چرا که صدور دوباره آن دردسرهای فراوانی دارد.

به صورت کلی، کیملیک کارت به شما امکان زندگی کوتاه مدت، بدون سرمایه گذاری و یا استفاده از روش های رایج را می دهد. می توانید از آن برای خدمات درمانی، خرید ملک و حتی ماشین را انجام دهید. حتی بسیاری افراد با استفاده از این کارت اقدام به دریافت اقامت کاری کشور ترکیه می کنند. پس به خوبی مشخص است، کارتی بسیار ارزشمند در اختیار شما قرار گرفته است.

توضیحاتی در زمینه ی کیملیک کارت ترکیه

هزینه های گرفتن کارت کیملیک

کیملیک کارت نیازمند پرداخت هزینه های مربوط به خود بوده و رایگان نیست. به نوعی این کارت را می توان کارت شناسایی فردی دانست که برای اقامت توریستی به ترکیه مراجعه کرده است. البته همانطور که پیشتر ذکر شد، امکانات بسیار بیشتری از یک توریست را برای شما به ارمغان می آورد.

از آنجایی که برای دریافت این کارت باید آدرس محل اقامت شما مشخص شده باشد، هزینه های جانبی خواهید داشت که آنها را هم باید در نظر بگیرید.

اخذ اقامت با کیملیک کارت

با کیملیک کارت بسیار آسانتر می توانید اقامت در ترکیه درخواست بدهید. به عنوان مثال همانطور که متوجه شدید، با دریافت این کارت می توانید برای کار اقدام کنید. از موارد دیگر می توان به تسهیل در سرمایه گذاری و دریافت اقامت های مربوطه، دریافت اقامت تحصیلی و یا حتی ازدواج اشاره کرد.

توجه داشته باشید این کارت به معنی اقامت دائم شما نیست و برای آن حتما باید اقدامات دیگر را انجام دهید.

این اقدامات بسته به آنکه شما کدام روش اخذ اقامت را مورد نظر دارید متفاوت است. اما مهمترین موضوع این است که با در دست داشتن این کارت، روند درخواست شما بسیار سریع تر انجام گرفته و می توانید شیوه های مختلف را در کنار هم انجام دهید.

با کیملیک کارت و کارت فیروزه ای ، اقمت ترکیه را بگیرید

شرایط صدور کارت فیروزه ای برای خارجیان

کارت فیروزه ای ترکیه، کارتی است که به افراد به خصوصی تعلق می گیرد. بر خلاف گرین کارت آمریکا که بیشتر برای نیروی کار ارزان قیمت مورد استفاده قرار می گیرند، این کارت به افراد توانمند تعلق می گیرد.

  • ورزشکاران
  • هنرمندان
  • دانشمندان
  • خریداران ملک و یا سرمایه گذاران

از جمله افرادی هستند که می توانند برای دریافت کارت فیروزه ای اقدام کنند.

این کارت دوره ۳ ساله اقامت را برای فرد دارای آن به وجود می آورد. در این دوره با توجه به فعالیت های صاحب آن، امتیاز بندی صورت خواهد گرفت. این امتیاز بندی وابستگی زیادی به ارائه گزارش های شما دارد. اگر امتیاز خود را حفظ و یا افزایش دهید، برای دوره ای نامحدود قادر به داشتن این کارت خواهید شد.

از جمله نکات مثبت کارت فیروزه ای می توان به سرعت عمل دولت ترکیه در ارائه آن اشاره کرد.

کارت فیروزه ای چیست ؟

تفاوت اصلی کارت فیروزه ای و کیملیک کارت

همانطور که متوجه شدید، کارت فیروزه ای و کیملیک دارای تفاوت هایی هستند. از مدت اقامت (مدت اقامت محدود تر کیملیک کارت) تا افراد واجد شرایط برای دریافت آن. افراد واجد شرایط برای دریافت این کارت ها را می توان بزرگترین تفاوت آنها دانست. طبیعتا افرادی که می توانند کارت فیروزه ای دریافت کنند، موقعیت ها و شرایط بهتری را پیش روی خودشان خواهند دید. البته نباید اینطور در نظر گرفته شود که کیملیک کارت ارزشمند نیست.

وجود امکانات مختلف، امکان درخواست اقامت دائم و شهروندی موضوعاتی نیستند که بی ارزش آنها را تلقی کنیم. دقیق تر آنکه با توجه به شیوه درخواست و توانایی بهترین روش را باید اتخاذ کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *